czym zmyć hybrydę

Wiele kobiet decyduje się na stylizacje paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych. Takie zabiegi wykonywane są w salonach kosmetycznych, lecz coraz częściej także w domowym zaciszu. Zestawy startowe umożliwiające przygotowanie kompletnej stylizacji są bowiem dostępne w atrakcyjnej cenie, a pomalowanie paznokci wcale nie jest takie trudne. To doskonała opcja dla pań, które mają trochę czasu, cierpliwości, a także najczęściej decydują się na malowanie paznokci na jednolity kolor bez dodatkowych zdobień.

Stylizację paznokci odświeża się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, dlatego też pojawia się pytanie czym zmyć hybrydę, aby przygotować płytkę do kolejnego nałożenia lakieru. Do zdjęcia hybrydy będzie potrzebnych kilka akcesoriów, przede wszystkim preparat do usuwania hybrydy, waciki kosmetyczne i folia aluminiowa. W pierwszej kolejności należy spiłować warstwę topu pilnikiem o gradacji 180.

ładne paznokcie

Następnie wacik kosmetyczny nasączyć preparatem i przyłożyć do paznokcia po czym owinąć folią aluminiową. Folię z paznokcia należy zdjąć po około 10 minutach. Trzeba pamiętać, ze lakier hybrydowy nie zmywa się w taki sposób jak zwykły lakier, dlatego po zdjęciu folii zobaczymy jedynie, że lakier namókł i popękał. Do jego zdjęcia przydatne okaże się kopytko ceramiczne bądź też drewniany patyczek. Produktem, jaki najczęściej wykorzystuje się do zmycia paznokci jest aceton.

Część kobiet podczas tego zabiegu może odczuwać dyskomfort i pieczenie, trzeba też przygotować się na to, że ten preparat wyróżnia się intensywnym zapachem. W momencie, kiedy poczujemy intensywne pieczenie na płytce paznokcia bądź w okolicy skórek, powinniśmy jak najszybciej przerwać zabieg. Innym sposobem na skutecznie zdjęcie hybrydy jest jej spiłowanie przy użyciu pilnika o gradacji 180 bądź frezarki. Sprzęt do usuwania lakieru najczęściej dostępny jest w salonach kosmetycznych, na prywatny użytek mało która pani decyduje się na tego typu inwestycję.

Piłując paznokcie, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, aby nie piłować za mocno, ponieważ można przy tym uszkodzić płytkę paznokcia, a tego każda z nas chce uniknąć. Okazuje się, że usuwanie hybrydy przed nałożeniem nowej stylizacji jest elementem najbardziej mozolnym. Cześć osób twierdzi także, że aceton narusza płytkę paznokcie i doprowadza do jej szybszego niszczenia, dlatego też bardziej polecany jest pilnik bądź frezarka. Piłować paznokci nie trzeba aż do samej płytki, ponieważ wystarczy, że spiłujemy kolor, ponieważ wcześniej nałożoną bazę można na paznokciu zostawić.

paznokcie

Na nią wystarczy nałożyć cienką warstwę nowej bazy, zwracając przede wszystkim uwagę na miejsce odrostu, aby po utwardzeniu nałożyć nowy wybrany przez siebie kolor. Wykonywane stylizacji paznokci przy wykorzystaniu zestawów do manicure hybrydowego stało się bardzo popularne i wiele dziewczyn próbuje swoich własnych sił. Powinny jednak upewnić się, że posiadają wszystkie niezbędne elementy do wykonania hybrydy, a także jej późniejszego usunięcia. Najważniejsze jest to, aby hybrydy nie ściągać siłą, nie zdrapywać jej, ponieważ w takich sytuacjach najłatwiej o uszkodzenie płytki paznokcia.

Każda pani, która zaczyna swoją przygodę z lakierami hybrydowymi, ma także możliwość zasięgnięcia opinii w internecie, ponieważ stylistki i osoby z doświadczeniem chętnie dzielą się swoimi sposobami zarówno w postaci artykułów, zdjęć jak i krótkich filmików instruktażowych. Osoby początkujące przyznają, że wiele uczą się właśnie dzięki takim filmom i czerpią z nich cenną wiedzę.

Kluczem do udanej stylizacji i ściągnięcia hybrydy jest dobór odpowiednich produktów, a także dokładne wykonywanie zabiegu. Samodzielne wykonywanie hybrydy w domowym zaciszu może sprawiać wiele przyjemności, a także jest sposobem na oszczędność. Zestawy startowe, bazy, topy, lakiery hybrydowe, a także pilniki, frezarki i inne elementy niezbędne do ściągnięcia stylizacji do jej wykonania można kupić na łamach sklepów internetowych, a także w punktach stacjonarnych, które funkcjonują na terenie wielu miast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here