czyrak na pośladku

Czyrak to choroba, do której dochodzi w wyniku zapalenia mieszków włosowych. Nie jest groźna czy niebezpieczna dla zdrowia bądź życia, ale może sprawiać spory dyskomfort oraz wywoływać dolegliwości bólowe. Czyraki mogą się pojawić na różnych częściach ciała. Najczęściej do ich powstania dochodzi tam, gdzie występuje większa ilość mieszków włosowych lub częściej dochodzi do intensywnego wydzielania potu. Taki czyrak na pośladku niby nic nie robi, ale jeśli jest duży, potrafi boleć nawet podczas zwykłego siedzenia na krześle.

Aby więc nie obniżać jakości swojego codziennego życia, należałoby jakoś się go pozbyć. Udając się z problemem do lekarza (nawet tego rodzinnego), można otrzymać specjalistyczne kremy łagodzące świąt, stan zapalny i uczucie bólu, jednakże równie dobrze zastąpią je zupełnie domowe metody lecznicze. Ich plusem jest to, że można z nich skorzystać zawsze. Nie trzeba czekać całymi dniami na wolne miejsce w przychodni bądź płacić za wizytę w gabinecie prywatnym.

Pierwsza metoda, która powinna poradzić sobie z uporczywymi czyrakami, wykorzystuje właściwości mąki kukurydzianej. Może się to wydać śmieszne, ale ten produkt naprawdę ma lecznicze działanie. Stosowano go już w starożytnych Indiach, kiedy to ludzie nie mieli jeszcze dostępu do bardziej nowoczesnych preparatów i zaawansowanych technologii leczniczych. W czym kryje się sekret mąki kukurydzianej? Otóż wykazuje ona zdolność do chłonięcia. Potrafi wręcz wchłonąć czyraka, dzięki czemu sprawia, że przestaje być on jakkolwiek widoczny.

pupa rzeźba

A jak zastosować tę metodę, by osiągnąć najszybsze i najlepsze rezultaty? Najpierw należy zagotować pół szklanki wody i wsypać do niej tyle mąki kukurydzianej, by stworzyć z obu produktów gęstą masę. Papkę wystarczy później nałożyć na czyraka i owinąć miejsce gazą bądź innym opatrunkiem. Średnio co godzinę okład należy zastąpić świeżym. Już po jednym dniu bolesny czyrak na pośladku sam powinien pęknąć i całkowicie zniknąć. Szybko i łatwo! Ta metoda jest naprawdę rewelacyjna.

Nie od dziś wiadomo, że w naturalnym lecznictwie bardzo ważną rolę odgrywa cebula. Ze względu na jej właściwości odkażające i bakteriobójcze potrafi znakomicie poradzić sobie z różnego typu dolegliwościami, zwłaszcza tymi tyczącymi się skóry. Czyraki nigdy z nią nie wygrają. Nawet te największe i najbardziej bolesne powinny dość szybko zniknąć, jeżeli tylko zastosuje się cebulową kurację. A jak powinna ona wyglądać? Jeszcze prościej od terapii mąką kukurydzianą.

Zwykłą żółtą cebulę należy obrać i pokroić ją na dość grube plastry. Jeden taki kawałek trzeba przyłożyć do miejsca, w którym występuje czyrak, a potem owinąć je gazą bądź miękkim opatrunkiem. W tym przypadku okład należy zmienić na nowy po upływie maksymalnie czterech godzin. Cebula, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i antyseptycznym, doprowadzi do wchłonięcia się czyraka. Ma ona także zdolność do pobudzania krążenia, dzięki czemu skóra może się szybciej regenerować i goić.

pośladki

A jeśli ktoś akurat nie ma pod ręką ani mąki kukurydzianej, ani tym bardziej cebuli, powinien zająć się szukaniem słoika – to naczynie też może doprowadzić do zniknięcia czyraka ze skóry. Metoda ta jest najstarszą ze wszystkich. Kiedyś korzystały z niej wszystkie mamy i babcie – bardzo ją sobie chwaliły. Słoiczek ma za zadanie wyssać czyraka spod skóry, działając niemalże tak samo jak bańka chińska. A jak zastosować tę metodę?

Niewielki słoik należy umieścić w garnku z wodą i ją zagotować, by rozgrzać samo naczynie. Następnie trzeba go trochę ostudzić, aby nie miał zbyt wysokiej temperatury i nie poparzył skóry, a później przycisnąć go tam, gdzie znajduje się czyrak. Naczynie stopniowo zacznie zmniejszać swoją temperaturę, jednocześnie zasysając się na ciele. Gdy dojdzie do momentu, w którym czyrak na pośladku pęknie, słoik można ściągnąć i oczyścić skórę.

Trzy opisane wyżej metody działają naprawdę skutecznie, ale jeśli jakimś cudem nie zwalczą one czyraka, należy udać się z problemem do lekarza rodzinnego lub dobrego dermatologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here