czy rzęsy odrastają

Oprawa oczu zazwyczaj służy jako najlepsza ozdoba twarzy człowieka. Kobiety w szczególności na pewno powinny dbać o kondycję swoich rzęs i brwi, tym samym zapewniając, że ich oczy zawsze będą ładnie oprawione i podkreślone.

O ile chodzi o brwi, to wiele kobiet ma ustaloną rutynę tego, jak zajmuje się pielęgnacją tej części twarzy. Większość reguluje kształt brwi, zazwyczaj poprzez staranne wyrywanie wszystkich włosków, które wydostają się poza wyznaczone granice. Oprócz tego brwi podkreślane są podczas makijażu, a niekiedy farbowane przy pomocy henny, aby zapewnić ich wyrazistą barwę. Cykl wzrostu brwi jest zatem łatwy do zaobserwowania, ponieważ od niego zależy to jak często konieczne staje się ich regulowanie.

Z rzęsami nie jest tak łatwo

Wiele osób tak naprawdę nawet nie wie, czy rzęsy odrastają po wypadaniu. Tymczasem rzęsy lubią wypadać i to po kilka sztuk naraz, co zawsze jest odczuwane, zwłaszcza gdy ktoś ma to nieszczęście, że rzęsa wpadnie do oka i zacznie je podrażniać swoją obecnością. Dodatkowym obciążeniem dla rzęs jest także makijaż, a dokładniej maskara, którą większość kobiet nakłada każdego dnia. Jest to co prawda doskonały sposób na to, aby wydłużyć, pogrubić i ładnie podkreślić rzęsy na całej ich długości, jednakże sam ciężar maskary i stosowane w niej substancje ostatecznie powodują, że rzęsy mogą zacząć szybciej wypadać niż wyglądałoby to w sytuacji, gdy ktoś nie stosuje na nich żadnych kosmetyków.

rzęsy

Na szczęście dla każdego, kto martwi się tym czy rzęsy odrastają, odpowiedź na to pytanie zawsze jest twierdząca. Rzęsy, podobnie jak niemalże wszystkie inne włosy na ciele ludzkim, odrastają. Warto jednak zauważyć, że ich cykl wzrostu zajmuje nieco dłużej czasu niż wygląda to w przypadku innych włosów. Okres aktywnego wzrostu każdej pojedynczej rzęsy zajmuje od 30 do około 45 dni. Jest to zatem dosyć długi czas oczekiwania na to, aby rzęsy została odtworzona na całej swojej długości.

Warto jednak zauważyć, że szczegóły tego jak rzęsy sprawują się u konkretnej osoby zależą przede wszystkim od dwóch czynników. Pierwszym czynnikiem z całą pewnością są geny. W zależności od osobistych tendencji genetycznych, rzęsy mogą rosnąć dłuższe, grubsze, a także w różnych odcieniach i z różną szybkością. Mogą też być mniej lub bardziej skłonne do wypadania. Drugim czynnikiem, który ma wpływ na stan rzęs jest dieta i styl życia, jaki ktoś prowadzi. Podobnie jak wszystko inne w ciele ludzkim, rzęsy i ich wzrost również zależy od składników odżywczych dostarczanych wraz z pokarmem, a także od ogólnej kondycji organizmu.

Osoby, którym brakuje określonych witamin lub mikroelementów na pewno będą zmagały się ze zwiększoną utratą rzęs, a także ich powolnym odrastaniem. Dlatego też podczas planowania odpowiedniej pielęgnacji dla rzęs na pewno należy zwrócić uwagę na to, jak wygląda codzienna rutyna i włączyć do niej zdrowsze rozwiązania. Rozwiązania te będą miały pozytywny wpływ na praktycznie wszystkie procesy zachodzące w organizmie, włączywszy w to porost włosów różnego rodzaju.

oko

Zdrowy styl życia ma na tyle duże działanie, że w wielu przypadkach może nadrobić za pewne tendencje genetyczne i tak też osoby, które dbają o siebie i swoje zdrowie na pewno będą mogły liczyć na zwiększony porost gęstych i grubych rzęs. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie wybranych kosmetyków, które zawierają substancje stymulujące szybszy wzrost. Między innymi jest to bimatoporost, który można znaleźć na półkach każdej drogerii. Wiele osób z powodzeniem wykorzystuje tego typu odżywki do tego, aby zniwelować obciążenie, jakie tworzy na rzęsach ciągłe użycie maskary i innych produktów używanych przy linii rzęs.

Jeżeli zatem ktokolwiek interesuje się tym, czy rzęsy odrastają i jak zapewnić ich szybszy wzrost, na pewno znajdzie odpowiedzi na swoje pytania. I z całą pewnością warto tych odpowiedzi poszukać, ponieważ pielęgnacja rzęs to krok w dobrą stronę. Zapewni, że każdy będzie mógł cieszyć się znacznie lepszą oprawą oka niż osoby, które całkowicie zaniedbują tę część dbania o urodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here