mycie okien

Mycie okien w dzisiejszych czasach jest schematem powtarzającym się w każdym domu. Nikt z nas nie lubi przecież spojrzeć przez okno na świat, które jest brudne. Często narzekamy, że na oknie są smugi i zadajemy sobie pytanie: czym myć okna? Na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju środków do mycia okien. Wchodząc na dział produktów przemysłowych mamy do wyboru szereg płynów różnych marek. Widząc widok takiej ilości produktów nie możemy się zdecydować w swoim wyborze.

Jednak, gdy już dokonamy wyboru to często okazuję się, że zakupiony produkt nie jest idealny. Produkty na sklepowych półkach, bardzo często różnią się składem. Niektóre zawierają w sobie alkohol, który potrafi sobie świetnie radzić ze smugami. Dzięki substancji jakie w sobie posiada, pomaga okno odtłuścić, dzięki czemu szybciej schodzą. Takie produkty mają w sobie bardzo dużo zalet. Inne produkty są pozbawione alkoholu i w składzie posiadają tego typu zamienniki. Przy zakupie środka chemicznego do mycia okien, należy brać pod uwagę czy chcemy w formie płynu, czy jednak w formie pianki.

Zapach, również odgrywa ważną rolę, bo przecież nikt z nas nie chciałby czuć zapachu, którego zapach by na nas wpływał negatywnie. Jeśli środki ze sklepowych półek zostały już przetestowane i nadal nie mamy swojego ulubieńca, warto może dokonać zakupu przez internet. W internecie znajduje się ogrom specjalistycznych płynów do mycia. Profesjonalne preparaty jakie jesteśmy w stanie kupić mogą okazać się bardzo dobre. Preparaty profesjonalne są kupowane nawet przez najlepsze firmy sprzątające, a nawet przez właścicieli miejsc, w których musi być bardzo czysto – restauracje.

czym myć okna

Można również nie zdecydować się na kupne środki. Mam na myśli preparaty takie, które jesteśmy w stanie zrobić sami w domu. Często domowe środki okazują się najlepsze, a składniki jakie dodamy zależą od nas samych. Domowe środki do mycia okien bez smug najczęściej robione są na bazie octu. Myśląc, że ocet ma silnie nieprzyjemny zapach możemy się mylić, ponieważ nie czuć go mocno w naszym preparacie. Ocet ma w sobie substancje odtłuszczające i sprawia, że szyby szybko się błyszczą. Jeśli poczujemy silnie nieprzyjemny zapach octu wystarczy, że otworzymy okna i po pewnym czasie po nieprzyjemnym zapachu nic nie zostanie.

Sposób na mycie szyb domową recepturą sprawi, że nasze szyby będą bez smug, przejrzyste i lśniące. Należy wiedzieć, że octu nie trzeba zmywać wodą, dlatego mycie własnym sposobem przebiega w sposób błyskawiczny. Czasami zdarza się, że na umytym oknie pozostaną smugi. Są specjalnie ściereczki z mikrofibry, które odpowiadają za usuwanie smug, jednak mimo wszystko ciężko jest się ich pozbyć. Jak myć okna i się nie martwić o smugi? Nie możemy zostawiać szyby i czekać do jej wyschnięcia. Po umyciu najlepiej jest od razu wypolerować. Tutaj nie jesteśmy ograniczeni, a prawdopodobnie każdy z nas posiada w domu artykuły do jego wypolerowania. Można wypolerować ręcznikiem papierowym, ściereczką z mikrofibry czy innymi artykułami z materiału czy papieru.

okna w biurze

Wszystkie te metody na pewno pomogą nam w myciu okien

Okna po zastosowaniu metody z octem dużo lepiej wyglądają niż po niejednym kupnym produkcie. W dzisiejszych czasach możemy dokonywać wyborów. Jeśli nie pasują nam kupne artykuły możemy sobie zrobić sami. Własna metoda na mycie okien znajduje również zastosowanie w szybach samochodowych. Kierowcy często przeszkadza brudna szyba, a dzięki przetarciu komfort jazdy będzie wysoki. Podsumowując, w dzisiejszych czasach nie jesteśmy ograniczeni tylko do produktów, które możemy zakupić w internecie czy sklepie stacjonarnym.

Są również domowe patenty na mycie okien, tak jak na przykład ten z octem. Mycie okien nie musi nam się kojarzyć tylko ze smugami czy bardzo czasochłonnym zajęciem. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do żadnej z metod to warto jest umyć okna różnymi preparatami. Natomiast, jeżeli zauważymy smugę na naszym oknie to, nie musimy go znowu myć. Wystarczy nanieść niewielką ilość płynu do naczyń na mokrą ściereczkę i nią przejechać po smudze. Po chwili nasze okno powinno wyglądać jak z fabryki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here