czy tatuaż boli

Mamy niesamowite szczęście, że żyjemy w czasach, które pod wieloma względami są dla nas bardziej przyjazne, aniżeli te, w których musieli żyć nasi przodkowie. Badania dowodzą, że ludziom nigdy nie żyło się lepiej niż żyje się teraz, co niestety wielu nie przeszkadza w tym, by narzekać więcej niż narzekali ludzie kiedyś. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że ilość narzekania rośnie wprost proporcjonalnie do stanu życia.

Nie da się ukryć, że zmieniło się bardzo wiele. Dzisiejsze czasy są dla nas o wiele bardziej przyjazne nie tylko pod kątem technologicznym, choć jest to oczywiście ogromny krok w stronę postępu, ale również pod kątem ochrony naszego życia i tego, że zewsząd każdy walczy o to, by żyło nam się jeszcze lepiej. Coraz rzadziej musimy się obawiać, że ktoś, kto zrobi nam krzywdę nie poniesie winy, nie musimy słuchać tego, jak ludzie bezkarnie nas obrażają, są rasistowscy czy seksistowscy.

W dzisiejszych czasach takie zachowanie jest społecznie niedopuszczalne i nie musimy się obawiać tego, że w momencie, kiedy spotka nas nieprzyjemna, czy przykra sytuacja – nikt nie stanie po naszej stronie. Wręcz przeciwnie, ludzie chętniej stają po stronie innych, którzy są słabsi, dręczeni czy poniżani. Dążymy do coraz większej tolerancji i do tego, by akceptować siebie wzajemnie takimi, jacy jesteśmy. Jest to oczywiście fantastyczny stan rzeczy, bowiem czasy, w których musieliśmy bać się być sobą, zdają się już powoli mijać i wszystko dąży do tego, aby dać ludziom jeszcze większą wolność i spokój życia.

tatuaż

Nigdy nie ma nic złego w tolerowaniu innych ludzi i dzisiejsze czasy pokazują nam, że w tyle zostają ci, którzy nie są w stanie znieść tego, że inność może również równać się normalności. Niesamowity postęp został poczyniony, jeśli mowa o tatuażach. Do niedawna jeszcze tatuaże uważane były za coś brzydkiego, kojarzonego tylko i wyłącznie z więzieniem, a ludzie posiadający je na swoim ciele byli wytykani palcami.

Dziś tatuaże często bardziej niż więzienne znaczki przypominają piękne dzieła sztuki, które aż chce się oglądać. Różnorodność jaką możemy zaobserwować w tej sferze życia jest niesamowita i piękna zarazem. Społeczeństwo zauważyło, że malunek na ciele nie jest w stanie zmienić tego, czy jesteśmy dobrymi ludźmi, a wręcz ludzie z tatuażami częściej są uważani za tych, którzy są szczęśliwsi, dobrzy i zwracający uwagę na innych. Być może wzięło się to stąd, że osoby z tatuażami doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak to jest być wytykanym palcami i uważanym za kogoś „innego”, jeśli – koniec końców – wszyscy jesteśmy tak naprawdę tacy sami, a różnimy się szczegółami.

Nie dziwią nas już teraz starsi ludzie, którzy nagle postanawiają sobie wytatuować coś na swoim ciele, choć przez całe swoje życie zdawali się nie być zainteresowani sztuką, jaką jest tatuaż. Oczywiście, osoby z tatuażami wciąż mogą spotykać się z nieprzyjemnym zachowaniem ze strony innych ludzi, jednak ilość takich zachowań zdecydowanie się już zmniejsza, a pojęcie ludzi o tym, że tatuaż nie oznacza więzienia ewoluowało na tyle, że ludzie nie boją się już pokazywać publicznie swoich malunków na ciele.

tatuaż na nodze

Istnieją osoby, którym ogromnie podobają się tatuaże, ale same nie wiedzą, czy to faktycznie coś dla nich i zastanawiają się nad wzorem. Warto podejść do tej sytuacji racjonalnie – oczywiście przemyślenie wzoru jest bardzo ważne, jednak tatuaż nie jest czymś, o czym zwykle na co dzień się rozmyśla. Kiedy go zrobimy, to faktycznie, wzbudza nasze zainteresowanie i chcemy ciągle go oglądać, ale po czasie zapominamy, że mamy go na swojej skórze.

Dużo osób zastanawia się, czy tatuaż boli. Ból to dosyć sporna kwestia, ponieważ wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy na niego wytrzymali i jak wiele możemy znieść, aby cieszyć się malunkiem na skórze. Oczywiście są miejsca, które bolą bardziej i te które bolą mniej. Z pewnością do tych pierwszych należą te miejsca, gdzie mamy najmniej tłuszczu i które są położone na kościach, czyli chociażby żebra, czy dłonie. Nie jest to jednak ból, którego nie bylibyśmy w stanie znieść, a wręcz przeciwnie – wielu uważa go za coś przyjemnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here