Skąd zaczyna się szlak na Morskie Oko?
Skąd zaczyna się szlak na Morskie Oko?

Szlak na Morskie Oko zaczyna się w miejscowości Palenica Białczańska, która znajduje się w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Szlak na Morskie Oko – początek i trasa

Szlak na Morskie Oko – początek i trasa

Morskie Oko to jedno z najpiękniejszych jezior w Tatrach. Znajduje się na wysokości 1395 m n.p.m. i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Tatrach. Aby dotrzeć do Morskiego Oka, trzeba przejść około 9 km szlakiem. Ale skąd właściwie zaczyna się ten szlak?

Szlak na Morskie Oko zaczyna się w Palenicy Białczańskiej, która znajduje się około 20 km od Zakopanego. Palenica Białczańska to popularne miejsce wypadowe dla turystów, którzy chcą zdobyć Morskie Oko. Znajduje się tam parking, z którego można skorzystać za opłatą. W sezonie letnim parking jest bardzo zatłoczony, dlatego warto przyjechać wcześnie rano.

Po opłaceniu parkingu, należy udać się do schroniska PTTK na Polanie Palenica. To właśnie tam zaczyna się szlak na Morskie Oko. Schronisko jest bardzo popularne wśród turystów, którzy chcą odpocząć przed dalszą wędrówką. Można tam zjeść smaczny posiłek, napić się herbaty lub kawy oraz skorzystać z toalety.

Szlak na Morskie Oko jest bardzo dobrze oznakowany. Na początku trasy znajduje się tablica informacyjna, na której znajdują się informacje o długości trasy, czasie przejścia oraz trudnościach, jakie można napotkać na szlaku. Warto zwrócić uwagę na te informacje, ponieważ szlak na Morskie Oko nie jest łatwy.

Pierwsza część trasy prowadzi przez las. Jest to bardzo przyjemna część trasy, ponieważ las chroni przed słońcem i wiatrem. Po około 2 km trasy, szlak wychodzi z lasu i prowadzi przez łąki. To właśnie tam można podziwiać piękne widoki na Tatry. Warto zatrzymać się na chwilę i zrobić zdjęcie.

Po około 4 km trasy, szlak prowadzi przez Dolinę Rybiego Potoku. To jedno z najpiękniejszych miejsc na szlaku na Morskie Oko. Dolina jest bardzo wąska i strome zbocza tworzą wspaniałą scenerię. W dolinie znajduje się wiele mostków i kładek, które ułatwiają przejście przez potok.

Po przejściu Doliny Rybiego Potoku, szlak prowadzi przez piarżyste zbocza. To najtrudniejsza część trasy, ponieważ trzeba pokonać około 400 m różnicy wysokości. Na szczycie piarżystych zboczy znajduje się schronisko PTTK nad Morskim Okiem. To właśnie tam można odpocząć przed dalszą wędrówką.

Ostatnia część trasy prowadzi przez piękne polany, które otaczają Morskie Oko. To właśnie tam można podziwiać piękne widoki na jezioro i Tatry. Po około 9 km trasy, szlak kończy się na brzegu Morskiego Oka.

Szlak na Morskie Oko to jedna z najpiękniejszych tras w Tatrach. Jest to trasa dla osób, które lubią wędrówki i piękne widoki. Trasa jest dobrze oznakowana i nie ma na niej trudnych technicznie fragmentów. Warto jednak pamiętać, że szlak na Morskie Oko nie jest łatwy i należy się do niego odpowiednio przygotować.

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Skąd zaczyna się szlak na Morskie Oko?
Odpowiedź: Szlak na Morskie Oko zaczyna się w Palenicy Białczańskiej.

Konkluzja

Szlak na Morskie Oko zaczyna się w Palenicy Białczańskiej.

Wezwanie do działania: Aby poznać początek szlaku na Morskie Oko, odwiedź stronę https://wafryce.pl/.

Link tagu HTML: https://wafryce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here