Leczenie niepłodności

Z problemem niepłodności zmaga się nawet 15% par na całym świecie. Gdy starania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wówczas warto skorzystać z pomocy ekspertów z kliniki leczenia niepłodności.

Czym jest niepłodność?

Stan, w którym para nie może zajść w ciążę pomimo regularnego współżycia bez zabezpieczenia, określany jest jako niepłodność. Według zaleceń WHO o niepłodności mówi się wtedy, gdy starania pary nie przynoszą rezultatów w ciągu 12 miesięcy.

Niepłodność może mieć zróżnicowane przyczyny, które leżą zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny. Stąd kliniki niepłodności rozpoczynają leczenie właśnie od dokładnego zdiagnozowania przyczyny problemu, co następnie pozwala na uzyskanie wyższej skuteczności prowadzonych procedur.

Niepłodność – diagnostyka kobiety i mężczyzny

Pierwsza wizyta w klinice niepłodności polega na wywiadzie lekarskim i na skierowaniu pary do dalszej diagnostyki. Klinika leczenia niepłodności może najczęściej wykonać ją na miejscu.

W przypadku kobiet kliniki leczenia niepłodności prowadzą badania ginekologiczne jak USG, cytologię, a także badania krwi, w tym badania hormonalne.

Z kolei diagnostyka męskiej niepłodności polega na badaniu krwi, badanu nasienia oraz badaniu jąder. Stosowane są także specjalistyczne testy.

Metody leczenia niepłodności – inseminacja i in vitro

Klinika leczenia niepłodności może zaproponować leczenie polegające na inseminacji lub na zabiegu in vitro. Rodzaj leczenia dobierany jest indywidualnie w zależności od przyczyny niepłodności.

Inseminacja polega na umieszczeniu w jamie macicy wyselekcjonowanych plemników. Dzięki temu można zwiększyć szansę na zapłodnienie.

In vitro w klinikach leczenia niepłodności polega na zapłodnieniu pozaustrojowym, czyli dosłownie „w szkle”. Wówczas plemnik łączony jest z komórką jajową w laboratorium, a następnie zapłodniona komórka jest umieszczana w macicy kobiety.

Klinika niepłodności Katowice – pomoc najlepszych lekarzy

Wybór odpowiedniej kliniki leczenia niepłodności jest bardzo ważny dla efektów leczenia. W kwestii placówek jak klinika niepłodności katowice są jednym z miast w Polsce, gdzie pary mają dostęp do najlepszych specjalistów.

Gdy zatem pojawia się problem z zajściem w ciążę, warto udać się do kliniki niepłodności w Katowicach, by skorzystać z profesjonalnej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here